Leden 2012

Cestou - necestou...

3. ledna 2012 v 22:05 | caleby |  moje keci
Víte, lepší život se dost přeceňuje. A co si vlastně při pojmu "lepší život" představíte Vy?
Mě se vybaví život, kde neni žádný stres, žádný spěch a žádná hondba za velkým jměním a majetek. Život, kde mi nikdo nevyčítá, že jsem celý den ležela pod jabloní a koukala se jak plují mraky. Prostě ráj.
Samozřejmě v dnešní době skoro nemožné, proto si vzpomenu na song od Jana Wericha Nebe na zemi, který je úžasný nejen po hudební stránce, ale i obsahové, ale to je z jiného soudku.
Podle mě by nebylo špatné určit si do budoucna nějaké cíle, ale co je důležitější je motivace. Motivace nás motivuje pro naší budoucnost je dokonce nezbytná. Normáně by jste si řekli "Proč bych to měla dělat?", ale takhle to děláte za nějakým účelem a v tomhle případě pro lepší život.
Kdybych já měla říct, co je pro mě motivací k lepšímu životu, rozhodně je to vyhlídka měkké trávy, kde nemusím přemýšlet nad starostmi dnešního uspěchaného světa. Krásný výhled na hory, či moře a vědomí, že jsem zabezpečila sebe i svoji rodinu. Jenže k uskutečnění mého lepšího života je třeba ještě hodně času a hlavně píle, protože zadarmo Vám nikdo nic nedá.