Květen 2012

Rutina

31. května 2012 v 20:58 | caleby |  moje keci
Můj každodení šálek čaje, aneb to se týká všech! Usmívající se
Mohla bych začít popisovat svůj den. Jak ráno vztanu, co snídám, že jdu tou zatraceně náročnou cestou k vlaku, která je náročná pouze ve všední dny a to jenom od 6:00 do 12:00. Ale ne, opět to napíšu jinak.
Myslím, že každodení šálek čaje je pro každého jiný a stejný. Každý děláme něco pořád stejně, každý den. Nebo týden, měsíc, rok...
Ale já bych se radši věnovala tomu čaji. Já mam ráda čaj zelený. Ikdyž v jedné čajce mají jeden nadpozemský modrozelený, který navždy zůstane můj nejoblíbenější. Usmívající se
A co vy? Jaký čaj máte nejraději? Usmívající se

Rovnováha

26. května 2012 v 16:04 | caleby |  moje keci
Dnes bych se tu chtěla věnovat rovnováze - rovnováze světa.
Často odsuzujeme zlo.
Napadlo Vás se někdy zamyslet, jaké by to bylo, kdyby na světě nebylo zlo?
Dobro nemůže existovat bez zla. Stejně jako život a smrt, světlo a tma.
Existovat musí obojí. Jak jinak by svět mohl být v rovnováze?
Tato myšlenka mě přivádí k ležaté osmičce. Jinak řečeno nekonečnu - kruhu který nemá konec ani začátek.
Dalo by se to přirovnat k fénixovi. Ten zemře - shoří a z popela se znovu narodí.
Stejně je to s otázkou "Co bylo první? Vejce nebo slepice?"

Život je jako omalovánky...

20. května 2012 v 13:39 | caleby |  moje keci
Uvažovala jsem k čemu by se dal přirovnat život. Dospěla jsem k názoru, že k omalovánkám.
Život je jako omalovánky, je jen na tobě jak si ho vybarvíš.
Ano, život je jako omalovánky. Každý si ho může vybarvit po svém. Často ale přetahujeme, nebo by jsme radši použili jinou pastelku. Však to všichni znáte.
Když omalovánky vybarvují dva, často se přou o barvě pastelky. Ještě horší je, když Vám někdo omalovánky pokreslý a Vy máte zkažený obrázek.
Myslím, že nejspíš tušíte, co tímhle básník chtěl říct. Usmívající se
Jaký názor máte na toto přirovnání Vy?

HAKUNA MATATA

14. května 2012 v 17:13 | caleby |  moje keci
Hakuna Matata - svahilká fráze pro bezstarostnost.
Mně se vždycky vybaví prasátko Pumba a veverka Timon (nevím přesně jak se tomu zvířátku říká, ale je to to na obrázku) v filmu Lví král. Vlastně jsem film neviděla, ale příběh znám. Vždy mi stačí podívat se na tohle video a hned mám zase důvod se usmívat. Usmívající se Prostě Hakuna Matata - vše, co tě trápí, rychle za hlavu dej!
Myslím, že nebude na škodu, když budete aspoň trošilinku bezstarostní. Koukněte na ně, jaký měli život. Krásný a bezstarostný. Myslím, že každý by si občas měl vyzkoušet trošku té děcké radosti. Ostatně kdo jiný je bezstarostný? Právě děti! Pokud to nejsou nějací extra zlobiči, tak to jsou sluníčka, která o starostích z dospěláckého světa nemají ani potuchy. Tvorečkové plní fantazie. Vím, že moje fantazie už je nakažená reálným světem, ale ani teď nepřestanu fantazírovat. Dál chci být tím snílkem, který věřil, že míč doletí až na měsíc.
Blbost, říkáte si. Dneska na nás číhají starosti na každém kroku. Tak co na chvíli zastavit? Zastavim a uvolnit se. Na tohle zná skvělí recept. Stačí se usmívat. Jak prosté, že? A neříká se "S úsměvem jde všechno líp" a napadlo Vás, že na tom něco bude? Já bych řekla, že jo! Usmívající se
Takže úsměv a HAKUNA MATATA Usmívající se

Něco mezi originalitou a kopií...

11. května 2012 v 22:50 | caleby |  moje keci
Tento článek bych tak trochu věnovala sobě. Usmívající se
Ano, i já jsem originál a zároveň kopie.
Citát "Narodil ses jako originál, tak neumírej jako kopie." je pěkný kec!
Tak zaprvé, už jako mimča se snažíme napodobovat. Napodobujeme chůzi, styl mluvení, jak držíme příbor nebo to jak vypadáme. Jasně, občas někdo přijde s něčím novým a originálním, jenže i to je po chvilce kopírováno. Ale rozhodně to není nic špatného! Znamená to, že se to někomu líbí a zaujalo ho to, tak proto Vás kopíruje.
Ale jak už jsem na začátku psala, chci se v tomto článku věnovat sobě. Abyste tomu rozuměli, chci to napsat na mém příkladu.
Sama sebe považuji za originál, ale vím, že jsem kopírka. Ano jsem kopírka velká jako půl Prahy a celý Brno k tomu! Protože povahou jsem komediant, tak jsem všude vidět a slyšet. Jenže i já jsem spoustu svých hlášek, triků a vtipů někde nakopírovala. Ale i tak to je v něčem originální...
Moje originalita spočívá v tom, že je tak originálně neoriginální. Nebo neoriginálně originální? Sama nevím, úplně mě to teď zmátlo.
Napadá mě, jestli oroginalita = jedinečnost? Zvláštní rovnice.
Protože moje Múza odjela na dovču, musíte se spokojit s tímto originálním obsahem.
Přiložila jsem i svoji neoriginálně originální fotku.
A na závěr bych citovala reklamu na kofolu:
"Originál je jen jeden."
Usmívající se