Červenec 2012

Optimismus jménem Nickelback

16. července 2012 v 13:01 | caleby |  moje keci
Když jsem se rozmýšlela nad obsahem tohoto článku, slyšela jsem písničku Lullaby od Nickelback.
Nevím, zda tuhle kapelu znáte, ale jejich písničky jsou přímo nasáklé optimismem a životními radami. Myslím, že tohle je právě optimismus dnešní doby, šíří se písničkama. Vím že ne každá písnička je optimistická, jsou i o zlomeném srdci a bolestivé lásce. Ale to je jen příklad toho, že v dnešní době se tíhne opět k hudbě.
Dávám to sem i proto, že Nickelback je jedna z mojích nejoblíbenějších kapel. Myslím si, že jejich písničky určitě stojí za poslechnutí!
Mimochodem, zamýšleli jste se někdy nad významem písničky Raci v práci od Kabátů?

I já mám svůj sen...

15. července 2012 v 22:13 | caleby |  moje keci
Každý máme rozdílné sny, to už záleží na člověku...
Já si přeji jen trošku klidu.
Víte, já si přeju být v zahradě, někde v Asii, protože tam jsou zahrady nádherné, a mít čas být sama se sebou jen v té zahradě, kde realita jde stranou.
Nevím jestli jste si toho všimli, ale dnešní doba je šíleně uspěchaná. Já si nepřeju nic jiného, než na chvíli z této reality unikout...
Chápu, že někoho vábí ruch velkoměsta, ale co je ruch velkoměsta proti zpěvu ptáčků, tančícímu potůčku či šelestění větru?
Vážně, někdy je třeba jen zastavit a koukat, obdivovat... ale pravdou je, že často to může být na úkor reality, třeba, jako se stalo mě, vám může ujet spoj. Smějící se
Ale ani tak se úniků z reality nevzdám!
A jaké jsou vaše sny?