Kdo má ten je..?

17. března 2015 v 14:03 | caleby |  moje keci
Ten kdo má, chce ještě víc. Kdo nemá nic, nechce nic. Nebo chce aspoň málo a sní o hodně.
Díky studiju dějin můžu s klidem prohlásit, že sice žijeme ve zkažené době, ale každá doba je svým způsobem zkažená. Obecně bych k tomu vytvořila jednoduchou rovnici: kdo má prachy, ten má moc. A bylo to tak už za Kleopatry, za Napoleona a taky dnes.
Další absurditou každé doby je, jak lidé chtějí dosáhnout míru. "Kdo chce mít, chystá válku!" Kdo chystá válku musí mít prachy. Ale válčení vysává pokladničky států a především běžných občanů, kteří musejí platit nesmyslné daně, třeba za to, že mají hlavu. Navíc vítěz může být jen jeden.
Každý určitě slyšel o 30leté válce. Každý určitě dokáže spočítat, že trvala 30 let. Někdo dokonce tuší, že válka byla náboženského charakteru. Bylo to tak, alespoň podle pramenů, první dracet let, přibližně. To si mezi sebou vyměňovali nadvládu válčící strany. Nicméňě posledních deset let války už nešlo o nic jiného, než kdo si kolik nahrabe.
No a není to dneska stejné? Nebo dokonce horší?
Proč hodnotíme lidi, podle toho co mají, ale ne podle toho, jací jsou? Je tu určitý první dojem, který každý na nás udělá, ale díky tomu, že někoho poznáme líp vlastně zjistíme, že ten šmudla je docela fajn a nějaká nádhera je inteligentní asi jako houpací koník.
Ovšem musím vzít v úvahu i to, co můžeme mít a nemá to hmotnou podstatu. Míním tím, vzpomínky ale také náš charakter. Jsou to "věci" nevyčíslitelné hodnoty.
Podle mě je na tom nejlíp ten, co je a má, ale přitom nemá.

Caleby
●●
"Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je." - Jan Werich
●●
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 blackell blackell | 17. března 2015 v 20:01 | Reagovat

Hm, zajímavé čtení. Hezky a výstižně napsáno. Vzhled není všechno, ale bohužel dělá hodně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama