Leden 2016

Předsevzetí pro život, ne pro nový rok

1. ledna 2016 v 21:35 | Ginger I. Fox |  moje keci
Novoroční předsevzetí?

Nevím, co všichni mají s novoročními předsevzetí. Nikdy jsem si žádné nedávala. Osobně si myslím, že pokud si něco vezmu do hlavy, tak není důvod s tím čekat do nového roku, ale začít hned.
Pro inspiraci se chci podělit s předsevzetími, které mě provázení už dlouho a nejsou to planá novoroční.
Poznávat nové. Nejdříve jsem začala tím, že jsem si z jídelního lístku vybrala to, co jsem předtím nejedla. Na procházce jsem šla cestou, kterou jsem před tím neznala. Stačilo začít a jít po malých krůčcích. Do dneška jsem toho tolik ochutnala a našla tolik krásných míst. Stačilo jen vylézt ze své ulity a nebránit se novému a změnám.
Udělat si na vše vlastní názor. A hlavně si za ním stát. Nelíbilo se mi, že něco nebo někoho odsoudím jen na základě toho, co mi řekli ostatní. A když už na něco názor nemám, tak jen něco tupě neodkývat a nestydět se za to, že o dané věci vůbec nic nevím.
Číst. Respektive číst víc. V knihách je přece tolik moudra a fantazie. Přece jen když čtu, vše si živě představuji a není to jako když koukám na film a hlavou mi běží jen 'jak dlouho to ještě bude trvat'. A ty dvě tři stránky před spaním jsou už neodmyslitelná součást každého dne.
Jít každý den na procházku. A nepočítám cestu po městě, na tramvaj nebo k autu. Alespoň na 20 minut a někam do přírody. Jinak to není žádná procházka.
Zlepšit svůj jídelníček. Ne žádné drastické diety. Jen prosté přemýšlení o tom, co chci sníst. Nebo třeba pročítání etikety. Prostě chci vědět, co jím. Jsem přece to co jím. :-)
Nesobecká maličkost. Každý den udělat nějakou nesobeckou maličkost pro druhé. Třeba pustit sednou nějakého staříka, podržet dveře nebo se jen usmát. Klidně dát nějakou kačku tomu, kdo jí potřebuje. Upřímně, koho vytrhne dát někomu 10 korun jen tak?
Přiznám se, že ne pořád tyhle svá předsevzetí dodržuji, ale držím se jich už dlouho. Aby ale byla účinná, mám je napsaná na místě, kde se na ně často dívám, tudíž na ně nezapomínám. To doporučuji všem, co si dávají předsevzetí. Jinak na to zapomenete!

Přeji Všem do nového roku jen to nejlepší!